niedziela, 23 sierpnia 2009

The Gossip

The Gossip.
Długo przekonywałem się do płyty "Music for Men". Osobę Beth Ditto znałem jedynie z prasy kolorowej i Internetu. Była i jest to miłośc czysto platoniczna, fascynacja fana do niezwykle wyrazistej Postaci. Nie piszę celowo gwiazdy, bo Beth gwiazdą nie jest, zdecydowanie plasuje się na liście Osobowości, Postaci, Ikon.
Muzyki Beth nie znałem. Przypadkowo natknałem się na teledysk do Heavy Cross. Moja stylistyka, złoto, styl lat 80', wyrazisty rytm, dynamika.
Cała płyta mnie nie rozczarowała. Spodziewałem się stonowanego kolorytu rytmów, a otrzymałem 12 kawałków idealnych na imprezę, rytmów które gdzieś już się słyszało, a jednak w wykonaniu Gossip są świeże i naturalnie przyswajalne. W głosie Beth słychac, że to co robi sprawia jej przyjemnośc, rozumie i wie o czym śpiewa.
Jestem zdecydowanym zwolennikiem czystego brzmienia, bez różnicy dla mnie czy jest to rock, pop, soul. Lubię konkretną perkusję, bębny, rify gitarowe, rytm i melodię w której jest dusza, a nie tylko pomysł na kasę.
Mam nadzieję, że The Gossip będzie się rozwijało właśnie w tym kierunku w jakim nagrali Music for Men, Beth i chłopaki nie pozwolą się zmanierowac, wykrzywic.

Perły na płycie Music for Men to :

Heavy Cross
Love Long Distance
Pop Goes the World
Men in Love
For Keeps

czwartek, 13 sierpnia 2009

Matthew Williamson for H&M

Styl brytyjskiego projektanta Matthew Williamson'a rozpoznawalny jest na pierwszy rzut oka; odważne połączenia kolorystyczne, futurystyczne wzory, lekkość i wysokiej jakości materiały.
W Polsce mieliśmy do czynienia z jego kolekcją dla H&M, propozycja na lato dla pań i panów.
Osobiście wybrałem chabrowe spodnie z ćwiekami w okolicach paska (na zdjęciu wersja pink) i charakterystyczną bluzę.
Na liście modowych fanaberii jest również szalik.