poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Z serii beautiful pictures.


Szperanie po necie ma tę zaletę, że czasem trafia się na piękne zdjęcia. Autora nie znam. Nie wiem, czy to Kate czy ta druga, ale zdjęcie ma coś z fotografii Monroe. Spodobało mi się. Dzielę się nim z Wami.

Le Specs sunglasses


Le Specs to francuska firma specjalizująca się w okularach przeciwsłonecznych. Nie są może wielce nowatorscy, ale jeden model zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie, przede wszystkim ze względu na wspomnienia moich pierwszych okularów przeciwsłonecznych, które miały identyczne szkła.Podoba mi się ich forma i prostota. Całe lato szukałem takich szkieł "na policjanta z Malibu". Pamiętając moje okulary z dzieciństwa mogę  śmiało stwierdzić, że moda jest niekiedy wtórna.

Rayon - sztuczny jedwab.Kto lubi piękne i szlachetne tkaniny ten wie, jak drogi jest prawdziwy jedwab. Ale nie ma chyba rzeczy, której by człowiek nie podrobił. Podobno sztuczny, zwany rayonem, ma już 100 lat!

Co ciekawe, występują trzy rodzaje rayonu:

 1. Rayon celulozowy, wynaleziony w 1891 roku. Bardzo niepraktyczny, ponieważ nie przepuszcza powietrza.

2. Rayon wiskozowy, wyjątkowo podatny na spalenie. Wystarczy mała iskra, aby np. stanik stanął w płomieniach. Jest to również materiał mało elastyczny.

3. Rayon miedziawy, nie zrobił kariery ze względu na wygląd. Wynaleziony w 1890 roku najbardziej przypomina jedwab naturalny.

Nie będę się tu rozpisywał nad produkcją szczegółową, bo nawet nie jestem w stanie zapamiętać procesów chemicznych, przez jakie musi przejść rayon. Warto jednak zapamiętać pewne ciekawostki:

- Rayon jest przeźroczystym włóknem powstałym z przetworzonej celulozy. Jest to również kolejny etap przetwarzania wiskozy.
- Sztuczny jedwab zwany jest również drewnianym jedwabiem.

Nie każdy lubi ubrania ze sztucznego jedwabiu, ponieważ ulega on widocznym zagnieceniom. Kurtki, sukienki czy majtki po całym dniu noszenia wyglądają dość niechlujnie. Jest to jednak bardzo lekki materiał i niektórzy właśnie za to sobie go cenią.

czwartek, 11 sierpnia 2011

Duck and Cover vintage jacket


Kurtka: Duck and Cover - secondhand
Arafata: Jack and Jones
Sweter: Jack and Jones
Spodnie: ReservedTony Ward for Selected

Tony Ward współpracuje z firmą Selected nie pierwszy raz.
Poniżej sesja promująca kolekcję jesień 2011.
Oprócz kochanka Madonny jest na czym zawiesić oko. Dużo przyjemnej wełny i kolory jesieni. Wszystko to, co lubię.


Rossy de Palma
Emma Watson by Mark DemsteaderNamalować portret, po którym od razu wiadomo kto jest kim, jest niewiarygodnie ciężko. Sam wiem coś o tym, bo czasami sięgam po pędzel.
Podobają mi się trzy portrety Emmy. Mają w sobie coś nieuchwytnego, lekkość i kobiecość młodej kobiety.

Poniżej fotograficzny portret autora:


Alex Lundqvist from Weir DiaryPerfect!

Patrick Sullivan by Andrew Weir

True Grit


Piękno dawnej fotografii.