niedziela, 26 lutego 2012

Adamaszek

Hasło wprost z materiałoznawstwa. Rzadko dzisiaj używane, ale nie zaszkodzi je znać.
Adamaszek to tkanina żakardowa, najczęściej jedwabna (bywa też lniana), z charakterystycznymi tkanymi wzorami, które mogą być błyszczące (po jednej stronie) albo matowe (po obróceniu tkaniny wzór będzie błyszczący).
Najstarsze adamaszki pochodzą z Chin, Syrii (skąd pochodzi nazwa) i Egiptu.
Adamaszki możemy spotkać najczęściej jako obicia mebli, ścian, jako kosztowne stroje z epoki, narzuty na łóżka, pościel. Sam pamiętam adamaszkowe poduszki u mojej babci. To, co mnie wtedy zaciekawiło, to ciepłota tej tkaniny, a raczej jej brak. Poduszki były w dotyku zimne. Jedwab powodował, że tkanina była delikatna i aż chciało się przytulać do takiej "zimnej" poduszki. Niestety, bardzo szybko pojawiały się na niej plamy, najczęściej tłuste, więc były to raczej akcesoria dekoracyjne, niż użytkowe.Na dokładniejszą analizę i historię damaszku zapraszam tutaj.

Must-have.

Must-have to to cykl postów odnoszących się do zakupowych planów. Będą to inspiracje znalezione w sieci, detale i całe zestawy. Prawdopodobnie będzie to mission impossible patrząc na nasze sklepy, ale warto spróbować.

Must-have wiosna 2012:

1.


T-shirt w stylu marynarskim. Look na pokładowego majtka ponownie w modzie! Fajne połączenie z białymi spodniami i szelkami, chociaż nie preferuję takiego koloru dołu. Subtelniejsze wydanie marynarzyka rodem z reklamy Jean Paula Gaultiera.

2.Kolorowe spodnie! Koniecznie w połączeniu z ultramaryną, granatem i fioletem. Do tego kapelusz w stylu amisza. Spodnie już pojawiły się w sklepach, jednak z takim kapeluszem będzie wielki problem. Poczekam jednak do pełnej wiosny, może akurat ;))

3.Jeansowa kamizelka, najlepiej w stylu kamizelek garniturowych. Taką mam wizję. Prawdopodobnie zrobię taką sam, bo nie widziałem nigdy czegoś takiego w sklepach. Podoba mi się to połączenie z czerwonych krawatem i koszulą w paski. Szycie nie jest moją mocną stroną, jednak od czegoś trzeba zacząć.


poniedziałek, 20 lutego 2012

Zombie Boy.

UWIELBIAM GO!

Justin Theroux GQ Magazine

Justin zagrał w kilku filmach, jest reżyserem, producentem, ale znany jest obecnie tylko z tego, że jest chłopakiem Jennifer Aniston. Ma też dobry styl, fajną brodę i wygląd samca alfa. Nie dziwię się Aniston, że to właśnie jego postanowiła wpuścić do swojej sypialni.

Poniżej sesja z magazynu GQ:

Madonna-Isis dress by Givenchy.
Styl Madonny nigdy nie jest przypadkowy. Na otwarciu Super Bowl piosenkarka wystąpiła w kostiumach projektu Givenchy stylizowanych starożytnym Egiptem i boginią Isis.


Isis jest boginią płodności i uosobieniem Wielkiej Macierzy. Czyżby Madonna chciała nam coś przez to powiedzieć?

We all love Ryan!


Ryan. 
I to wystarczy.

Nicki Minaj smile!


Mit hollywoodzkiego uśmiechu upada wraz z tym zdjęciem. Nikt się nie rodzi z zębami jak drażetki gum do żucia. Wystarczy mieć tysiące na koncie by takie zęby sobie po prostu wstawić, przykleić lub nałożyć.
 

new hair idea!No trudno. Twarz idealna, ale przynajmniej będę mieć taką grzywkę. Czapka też się jakaś znajdzie.
Do czwartku.