środa, 8 grudnia 2010

Zimą warto pomyśleć o wiośnie.

Panowie,

to nic, że zima wszędzie, mróz i zamiecie. Czasami warto właśnie w takim czasie pomyśleć o wiośnie i tym, w co się wtedy ubierzemy.
Oto dwie moje propozycje:
Ja nazywam taki typ kurtek "bejzbolówą" albo "kurtką rozgrywającego". Poprawnej jednak nazwy w języku polskim nie ma. W języku angielskim istnieją dwie nazwy: Letterman Jacket, albo Varsity Jacket. Taki typ kurtek-bluz wziął swój początek od amerykańskich sportowych drużyn uniwersyteckich, które po prostu  potrzebowały wyróżniać się z tłumy jako grupa, oraz wyglądać jak drużyna sportowa. Student otrzymywał kurtkę, jeśli pomyślnie zdał testy i oficjalnie dostał się do drużyny. Oczywiście, aby dopełnić całości, należało również zdobyć względy cheerleaderki, bo kim byłby amerykański byczek bez blondowłosej mistrzyni pomponów i skoków. To, co odróżniało od siebie poszczególne drużyny to nazwy, napisy, znaki, liczby i co tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego niektóre z bluz są tak "upstrzone".
Kurtki są wygodne, lekkie, ale przy tym ciepłe i na wiosenne, zimne dni idealne. Niestety, są również zobowiązujące, jeśli chodzi o całość ubioru. Najlepsza właśnie jest do tego czapka z daszkiem, luźne spodnie (jeansy albo szerokie spodnie dresowe), adidasy i plecak. Przeistaczamy się wtedy w amerykańskiego nastolatka.Warto jednak pamiętać, by nie zrobić z siebie choinki i nie przesadzić z dodatkami typu smycze do spodni czy ilość detali na spodniach.


Kto jednak ma trochę cierpliwości i wyobraźni, może poeksperymentować.
Kurtki widziałem dostępne w H&M, Pull&Bear.

Kolejną moją propozycją są buty:

Z moich obserwacji wynika, że możemy powoli zapominać o czystym sportowym stylu, a tworzyć styl mieszany, zwłaszcza z dużą domieszką lat 40tych. Oczywiście nadal będą królowały tenisówki, buty za kostkę i wariacje na temat mokasynów. Warto jednak przyjrzeć się niektórym propozycjom:

Mnie najbardziej podobają się pierwsze, sportowe i za kostkę firmy Jordan (myślę, że Adidas będzie miał podobne w swoich kolekcjach, jak nie lepsze), oraz ostatnie, eleganckie z klamrami od Diora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz