poniedziałek, 26 stycznia 2015

Inspiracje: męskie fryzury 2015.


Pewnie nie tylko ja mam wieczny dylemat: jak się obciąć. Dopada mnie ten stan przynajmniej raz w miesiącu. Podstawą oczywiście jest sprawdzony i zaufany fryzjer. Z tym chyba najtrudniej, bo jak grzyby po deszczu powstają nowe fryzjernie i czasami ciężko się zdecydować. 
W Łodzi mogę polecić z czystym sumieniem Styl Wolności na Placu Wolności (łatwo zapamiętać).

Od kilku miesięcy trzymam się jednego stylu: boki bardzo krótkie, góra długa, grzywka długa i tył, aż do potylicy długi. Mam włosy kręcone, więc jest to chyba najlepsza fryzura do łatwego utrzymania. Każdy facet z bujną czupryną będzie wyglądać w tym cięciu stylowo i odejmie sobie przynajmniej 5 lat.

W najbliższym czasie opiszę Wam jakie kosmetyki do włosów stosuję, bo włosy kręcone nie są taką łatwą sprawą do ogarnięcia.

Zamieszczone zdjęcia niech będą dla Was inspiracją. Ostatnie zdjęcie przedstawia moje ścięcie i niech to będzie dowód, że w wieku 31 lat można nosić fajną fryzurę.

poniedziałek, 5 stycznia 2015

Agnieszka Jastrzębska i jej mądrości.

Włączam rano TVN.
Mam wtedy 15 min na śniadanie i moją ukochaną kawę.
DDTVN na zmianę z Pytanie na Śniadanie. Reklamy, o dziwo!, emitowane są na tych dwóch stacjach w tym samym czasie i trwają tyle samo, zatem w ciągu moich cennych piętnastu minut "zaliczam" jeszcze syropy dla dzieci i reklamy leków na odporność. W końcu mamy nietypową zimę.
Dopijam kawę i słyszę z ust Agnieszki Jastrzębskiej takie słowa:

"-No tak, można mieć jedną rzecz na sobie kilka razy."

Wyrocznia przemówiła.
Zdanie odnosiło się do materiału o Sylwestrze i Piotrze Kupichu, który to miał w tym roku płaszcz z zeszłego sezonu i na obecnym i poprzednim Sylwestrze w nim raczył wystąpić.
Wstyd i hańba!!

Ktoś może zapytać, po co ja się tak bulwersuję. Pasmo śniadaniowe oglądają kobiety, młode dziewczyny, matki. Mężczyźni również, ale jest to zapewne niewielki procent. Jeżeli z ust kobiety, która uznawana jest za gwiazdę, dziennikarkę, chodzącą encyklopedię celebrytów padają takie słowa, to mnie szlag trafia. Koduje się w głowach widzów przekonanie, że należy kupować jeszcze więcej ciuchów, bo przecież zawsze ktoś nam może wytknąć, że już w tym płaszczu, sukience gdzieś byliśmy, a to spowoduje lawinę śmiechu, wstydu i rozczarowania własną osobą. Oczywiście, celebryci i gwiazdy to inna galaktyka, ale nie dajmy się zwariować!
Z każdej gazety, magazynu, kanału telewizyjnego zalewają nas reklamy. Ja tym jestem już bardzo zmęczony. To co się dzieje w trakcie wyprzedaży, to istne szaleństwo.
Po co nakręcać zakupoholizm, robić z ludzi ofiary mody?

Kupujmy mądrze, nośmy swetry i spodnie po kilka sezonów, nie wyrzucajmy ciuchów. Myślmy, bo akurat to jest zawsze w cenie. A wyobraźnia nic nie kosztuje.

czwartek, 1 stycznia 2015

New Year 2015.


"Jeśli spojrzę za siebie, zginę" 
Daenerys

Takie patrzenie wstecz na sprawy i rzeczy, które minęły, nie wychodzi mi najlepiej. Patrzę zawsze do przodu, w przyszłość. Tego i Wam życzę.
Nowy rok, nowe plany.

Zrobiliście już listę postanowień?