poniedziałek, 31 stycznia 2011

D&G Winter 2012

Pozostanę nadal w klimacie nadruków, wzorów i kolorów.
Moją uwagę przykuły ostatnio propozycje od Dolce & Gabbany. Jest to kolekcja zimowa na rok 2012.
Włoskie podejście do mody zawsze rzuca się w oczy. D&G to przeważnie rzeczy z pogranicza kiczu i wysmakowanej elegancji: dopasowane koszule i garnitury, koszule z dużym dekoltem, eleganckie dodatki. Sex, szyk, la dolce vita w młodym ciele. Im bardziej podrobiona sztuka, tym większe logo włoskiego duetu.
Warto zaznaczyć, że marka podzielona jest na dwa działy: Dolce & Gabbana to rzeczy luksusowe, eleganckie i co za tym idzie, bajońsko drogie i D&G, stroje tańsze, młodzieżowe.
Kolekcja na rok 2012 przyciąga wzrok nie tylko logo Coca Coli i Mickey Mouse, ale przede wszystkim niesamowitymi kolorami: zółcienie przeplatają się z pomarańczowym, oliwkowy współgra z brązami i zgaszonymi błękitami, ostre i intensywne ultrafiolety też znalazły swoje zastosowanie. Słodkie lata 60te wymieszane z 90tymi w męskim wydaniu. Są też futra, pikowania, "baranki".
Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że kolekcja przygotowana jest dla młodych odbiorców lubiących bawić się modą. Nie szufladkowałbym jej tak szybko i wierzę, że na ulicach Paryża czy Mediolanu zobaczymy niedługo dojrzałych elegantów ubranych w elementy z tej kolekcji.


Na więcej zdjęć zapraszam tutaj : www.ohlalamag.com

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawie opisujesz trendy !

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję:) To bardzo miła opinia. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń