czwartek, 17 lutego 2011

Fashion People Doroty Wróblewskiej.Dorota Wróblewska już dawno przestała być anonimowa. Twórczyni, kreatorka, autorka i wizjonerka mody i stylu. Producentka Warsaw Fashion Street i właścicielka domu mody Forget-me-not. Jej nazwisko pojawia się w największych magazynach fashion, jest gwiazdą mody, nie celebrytką.
Nowym projektem Doroty Wróblewskiej jest książka o ludziach mody: stylistach, fashionistach, kreatorach wizerunku, projektantach. O tych wszystkich, dla których styl jest całym życiem, a forma jest tworzywem, które ubarwia życie. "W książce pokażemy ekstrawagancję, minimalizm, klasykę, nonszalancję i artystyczne podejście do mody" tłumaczy autorka na swoim blogu (link tutaj).
Na świecie powstało już kilka takich książek: New York Look Book, The Tokyo Look Book i seria książek Facehunter. Jeszcze więcej jest blogów o modzie ulicy. Street Fashion in.. tak zaczyna się podroż po największych stolicach świata, miastach, gdzie ludzie nie boją się pokazywać swojego stylu. Wystarczy tylko mieć odrobinę szczęścia i dać się upolować fotografowi. Jest to zawsze zachęta, by przed wyjściem z domu uruchomić wyobraźnię i pokazać siebie innym. Tym razem Polska ma szansę pokazać, że jej mieszkańcy mają wyczucie i wyobraźnię.
Przyznam, bardzo jestem ciekaw tej publikacji. Dorotę Wróblewską znam z licznych programów telewizyjnych, z pokazów mody. Lubię ją i podziwiam. Często również odwiedzam blogi street fashion i zastanawiało mnie, czemu jest tak niewiele o polskich ulicach i polskiej modzie. Album Fashion People Poland jest idealną szansą by pokazać swój styl, przestać być anonimowym. Na to liczę. Chcę patrzeć na tych ludzi i wierzyć, że nikogo i niczego nie kopiujemy, że tworzymy coś własnego, bez nadęcia i pychy.

Aby dowiedzieć się więcej o książce zapraszam na blog Doroty Wróblewskiej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz